Fırat Üniversitesi 2010 Bahar Şenlikleri

Bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan Fırat Üniversitesi 2010 yılı geleneksel Bahar Şenlikleri Programı ile ilgili bir açıklama yapıldı. Bahar Şenlikleri komitesi tarafından yapılan açıklamada şenliklerin 21-24 Mayıs 2010 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.Fırat Üniversitesi 2010 Bahar Şenlikleri Değerlendirme ve Uygulama Komisyonu olarak 1 aydır çalışmalarını yürüttüklerini belirten Doç. Dr. Erhan Deveci, Bahar Şenlikleri Değerlendirme Komisyon’u üyelerini açıkladı. Doç. Dr. Erhan Deveci Başkanlığındaki komisyon üyeleri şu isimlerden oluşuyor. Yrd. Doç. Dr. Hasan Bulut, Yrd. Doç. Dr. Handan Arslan, Yrd. Doç. Dr. Tamer Kavuran, Serap Özer, Öğr. Gör. Tolga Karaca, Hüseyin Erdal Çitil, İdris Ercan, Mehmet Gülümser, Arş. Gör. Kadri Kulualp, Kadir Demirelli ve Ömer Bal. 2010 Bahar Şenlikleri’nin artık geleneksel olduğunu ifade eden Doç. Dr. Erhan Deveci, “Fırat Üniversitesi 2010 Bahar Şenlikleri 21-24 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılacak, dört gün sürecek. Her şeyden önce ses ışık ve sahne yapımı ve 4. gün sponsorluğu için büyük destek veren Ana Sponsor Vodafone teşekkür ediyorum.
Öğrenci merkezli bahar şenliğinde eğlence, kültür ve yarışmalar hepsi bir arada olacak. 21 Mayıs Cuma günü sanatçı İntizar’ın konseri olacak. 22 Mayıs Cumartesi günü Mustafa Ceceli konseri, 3. gün 23 Mayıs Pazar günü Devlet konservatuarı Konseri, 4. gün 24 Mayıs Pazartesi günü ise Vodafone sponsorluğunda Athena konseri yer alacak.”Komisyon Üyelerinden Veteriner Fakültesi Araştırma Görevlisi Kadri Kulualp ise bu sene bahar şenliklerinin 3 ayakta gerçekleştirileceğini söyledi. Etkinliklerin 1. ayağında AKM etkinlikleri olacağını belirten Kulualp, AKM etkinliklerinde tiyatro, sinema ve panel günleri olacağını kaydetti. Kulualp şu açıklamalara yer verdi:“AKM etkinlikleri yaparken öğrenci kulüpleri ile yaptığımız toplantıda bütün etkinlikleri öğrenci merkezli yaptığımız için kulüplerin organizasyonunda yapılması için mutabakata vardık. Yapmış olduğumuz görüşmelerde her bir etkinliği bir öğrenci kulübüne verme kararı aldık ve paylaştırmayı gerçekleştirdik.Buna bağlı olarak tiyatro etkinliğini Tiyatro Kulübü yapacak. Sinema etkinliğini Medya ve İletişim Kulübü, panel ve söyleşileri ise Organizasyon Kulübümüzün katkıları ile gerçekleştireceğiz.Merkez alan etkiliklerinde stantlarımız yer alacak. Stantlarımızı bu sene Sanat Sokağı Standı ve Öğrenci Kulüpleri Standı olmak üzere iki şekilde gerçekleştireceğiz. Yine merkez alan etkinlikleri dışında Eğitim Çadırı etkinliklerimiz olacak.Eğitim fakültesi önünde kurulacak Eğitim Çadırı Platformunda satranç, tavla turnuvası, bilek güreşi, kaşıkla yumurta taşıma, yumurta tokuşturma, çuval giyme ve halat çekme gibi çeşitli yarışmalar düzenlenecek. Yine aynı alan içerisinde çalışmalarını yürüttüğümüz binicilik ve masa tenisi faaliyetleri yer alacak.Bu etkinliklerin haricinde şişme platform dediğimiz rodeo, canlı langırt ve duvara tırmanma gibi çeşitli yarışmaların olacağı bir şişme platform olacak.
Yine üniversite televizyonu olan Fırat Televizyonu aracılığı ile Bahar Şenlikleri esnasında şenlik alanında olan katılımcıların şenlik hakkındaki düşünceleri alınarak, eksikliklerimizin görülmesi ve önümüzdeki yıllar için bu eksikliklerin giderilmesi amacıyla katılımcıların görüşleri alınacak. Şenliklere gelecek sanatçılar ise Fırat üniversitesi İstatistik Kulübü tarafından gerçekleştirilen online öğrenci anketinden yola çıkılarak belirlendi.”Bahar Şenlikleri Komisyonunda afiş, tanıtım, katalog ve web sitesi sorumlusu olan Yrd. Doç Dr. Tamer Kavuran ise bu yıl 6. geleneksel bahar şenliklerinde bir gelenek daha eklediklerini belirterek, Öğrenci Konseyi’nin düzenlemiş olduğu afiş yarışması ile artık bahar şenliklerinde öğrenci kendi afişi ile çıkmış olacak dedi. Yrd. Doç Dr. Tamer Kavuran, “Öğrenci kendi yaptığı afiş ile kendi bahar şenliğini görmüş olacak. Afiş yarışmasında üniversitemizin kurumsal kimliğine bahar ve şenliği anlatan öğelere dikkat ettik. Bu çalışmalar aynı zamanda öğrencilerimiz açısından ufak bir maddi gelirin dışında manevi olarak, referans olarak öğrencilerimize yansıyacak. İleriki yıllarda daha iyi daha güzele doğru estetik görsel tasarımların ortaya çıkacağına inanıyorum. Bu afişler web sayfasında ve bilbordlarada yansıtılacak.” dedi.

Yorumlar


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!